5
NZXT case H9 Flow ARGB+ two-chamber ATX / 6xRGB 140 mm / 1x 120mm fan / glass / controller / white
293,67 €
Description
Additional information
| Brand | NZXT |
|---|---|
| Model | NZXT |
| Material | Steel, glass |
| Color | White |
| Warranty period for registration number (months) | 24 |
| Manufacturer | NZXT |
| Warranty length (months) | 24 |
| Processed | Approved |
| Weight (kg) | 13.4 |
| Dimensions | 506 × 481 × 315mm |
| Memory card reader | No |
| Dropshipment - Alza | Yes |
| USB Type C (number) | 1 |
| USB 3.0 (number) | 2 |
| Analog audio input/output (number) | 1 |
| Backlight color | RGB |
| PC case design | Middle tower |
| Installed rear fan size | 1× 120mm |
| Supported source format | ATX |
| Number of fans installed | 6 |
| Supported radiator size from the front | 420 |
| Supported radiator size on top | 420 |
| 3.5" internal bay | 2 |
| 2.5" internal bay | 6 |
| Transparent sidewall | Yes |
| Source position | Down |
| Number of fan slots | 10 |
| Max. CPU heatsink height (mm) | 165 |
| Motherboard format | Mini-ITX |
| Source | No |
| Max. graphics card length (mm) | 435 |
| Installed front fan size | 3× 140mm |
| Installed bottom fan size | 3× 140mm |
| Supported radiator size front/rear | 420 |
| Supported radiator size top/bottom | 420 |





