2
Zalman case P40 Prism Plus / midT / 4x120mm ARGB fan / 2xUSB 3.0 / USB-C / panoramic / white
107,48 €
Description
<!–
jako CASZAL0075 jen bila
–>
Additional information
| Brand | ZALMAN |
|---|---|
| Model | Zalman |
| Material | Steel, plastic, glass |
| Color | White |
| Warranty period for registration number (months) | 24 |
| Manufacturer | ZALMAN |
| Warranty length (months) | 24 |
| Processed | Approved |
| Weight (kg) | 8.9 |
| Dimensions | 495 × 452 × 235 mm |
| Memory card reader | No |
| Dropshipment - Alza | Yes |
| USB Type C (number) | 1 |
| USB 3.0 (number) | 2 |
| Analog audio input/output (number) | 1 |
| Backlight color | RGB |
| PC case design | Middle tower |
| Installed rear fan size | 1× 120mm |
| Supported source format | ATX |
| Number of fans installed | 4 |
| Installed side fan size | 3× 120mm |
| Transparent sidewall | Yes |
| Source position | Down |
| Number of fan slots | 9 |
| Max. CPU heatsink height (mm) | 165 |
| Motherboard format | Mini-ITX |
| Source | No |
| Max. graphics card length (mm) | 420 |
| 2.5"/3.5" internal bays | 4 |
| Supported radiator size front/rear | Does not support |
| Supported radiator size top/bottom | Does not support |





