MSI MAG PANO M100R PZ White case/ without power supply/ left and front glass/ 4x 120 mm A-RGB fan/ 1x USB-C/ 1x USB3.2/ white
97,14 €
Description
MSI MAG PANO M100R PZ WHITE
The high-quality Mini Tower computer case offers one 2.5″ bay for an SSD and one 2.5″/3.5″ bay for an SSD or hard drive. The case is equipped with a transparent side panel and front panel , which, together with the ARGB backlighting of the fans, ensures a refined design. The ARGB hub for 4 fans and a button at the bottom of the side panel allow for quick backlighting changes. There is also one USB 3.0 port , one USB-C port, a combined headphone and microphone port, and a power button. Three 120mm ARGB fans are pre-installed on the side and one 120mm ARGB fan on the rear. The case has enough space for a CPU cooler up to 175 mm high and a graphics card up to 390 mm long. The ingenious solution allows for the convenient placement of a water cooling exchanger up to 360 mm long on the top. The presence of a magnetic dust filter is also pleasing. The case is supplied without a power supply .
BASIC SPECIFICATIONS
Case design: Mini Tower
Internal bays: 1× 2.5″, 1× 2.5″/3.5″
Motherboard Compatibility: Micro ATX, Mini-ITX
Source: no source
Side panel connectors: 1× USB 3.2 Gen1 (USB 3.0), 1× USB-C, 1× headphone/microphone combo port
Dimensions: 440 × 405 × 235 mm
Color: white
Additional information
| Brand | MSI |
|---|---|
| Model | PANO |
| Color | White |
| Warranty period for registration number (months) | 24 |
| Manufacturer | MSI Case |
| Warranty length (months) | 24 |
| Processed | Approved |
| Dimensions | 440 × 405 × 235 mm |
| Memory card reader | No |
| Dropshipment - Alza | Yes |
| USB Type C (number) | 1 |
| USB 3.0 (number) | 1 |
| Analog audio input/output (number) | 1 |
| Backlight color | RGB |
| PC case design | Mini-tower |
| Installed rear fan size | 1× 120mm |
| Supported source format | ATX |
| Number of fans installed | 4 |
| Supported radiator size from the front | Does not support |
| Supported radiator size on top | 360 |
| Installed side fan size | 3× 120mm |
| 2.5" internal bay | 1 |
| Transparent sidewall | Yes |
| Source position | Down |
| Number of fan slots | 10 |
| Max. CPU heatsink height (mm) | 175 |
| Motherboard format | MATX |
| Source | No |
| Max. graphics card length (mm) | 390 |
| 2.5"/3.5" internal bays | 1 |
| Supported radiator size front/rear | Does not support |
| Supported radiator size top/bottom | 360 |





