MSI MAG PANO 110R PZ case
94,69 €
Description
MSI MAG PANO 110R PZ – shows you what a PC should look like
The MSI MAG PANO 110R PZ computer case allows you to literally see the performance of your PC system. It has transparent sides that create a breathtaking 270° panoramic design . Thanks to such a view, your PC components will be on display. In addition, the functional solution of the internal space offers a variety of options for assembling a powerful system.

The MSI MAG PANO 110R PZ case is equipped with 4 pre-installed ARGB fans that support optimized airflow and cooling. In addition, thanks to the ARGB elements, the fans have a unique style. The bottom Mesh chamber has ventilation holes that further improve airflow and support the ideal performance of the stored components.






Additional information
| Brand | MSI |
|---|---|
| Model | PANO |
| Color | Black |
| Warranty period for registration number (months) | 24 |
| Manufacturer | MSI Case |
| Warranty length (months) | 24 |
| Processed | Approved |
| Dimensions | 485 × 420 × 225 mm |
| Memory card reader | No |
| Dropshipment - Alza | Yes |
| USB Type C (number) | 1 |
| USB 3.0 (number) | 2 |
| Analog audio input/output (number) | 1 |
| Backlight color | RGB |
| PC case design | Middle tower |
| Installed rear fan size | 1× 120mm |
| Supported source format | ATX |
| Number of fans installed | 4 |
| Supported radiator size from the front | Does not support |
| Supported radiator size on top | 360 |
| Installed side fan size | 3× 120mm |
| 3.5" internal bay | 2 |
| 2.5" internal bay | 2 |
| Transparent sidewall | Yes |
| Source position | Down |
| Number of fan slots | 10 |
| Max. CPU heatsink height (mm) | 160 |
| Motherboard format | MATX |
| Source | No |
| Max. graphics card length (mm) | 400 |
| 2.5"/3.5" internal bays | 2 |
| Supported radiator size front/rear | Does not support |
| Supported radiator size top/bottom | 360 |





