0

Lenovo ThinkBook Plus G6 Rollable/ Ultra 7-258V/ 32GB DDR5/ 1TB SSD/ Intel Arc/ 14/16,7″OLED,lesklý/ W11P/ šedý
4 154,63 €
Additional information
| Brand | LENOVO |
|---|---|
| Model | Lenovo |
| Material | Aluminum |
| Color | Gray |
| Format | M.2 |
| Warranty period for registration number (months) | 12 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Warranty length (months) | 24 |
| Processed | Approved |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight (kg) | 1.69 |
| Dimensions | 303.5 x 230.6 x 19.9mm |
| Memory card reader | No |
| Resolution (dots) | 2000 × 2350 |
| Diagonal (inches) | 16.7 |
| HIND | No |
| Bluetooth | Yes |
| Smart card reader | No |
| Numeric keypad | No |
| Interface | PCIe 4.0 NVMe (Gen4) |
| Fingerprint security | Yes |
| Battery technology | Li-Ion |
| 4G/LTE support | No |
| Built-in microphone | Yes |
| 5G support | No |
| Max. power source (W) | 65 |
| Battery life (h) | 11.7 |
| Touch screen | No |
| Battery capacity (Wh) | 66 |
| USB 3.0 (number) | 2 |
| Operating system | Yes |
| Number of processor cores | 8 |
| Processor | Intel |
| 3G support | No |
| Analog audio input/output (number) | 1 |
| Bluetooth specifications | 5.4 |
| RAM capacity (GB) | 32 |
| Wi-Fi, specifications | 802.11be |
| Installed operating system | Windows 11 Pro |
| Processor model | 258V |
| Processor type | Intel® Core™ Ultra 7 |
| Front camera resolution (Mpx) | 5.0 |
| Graphics chip | Intel Arc 140V |
| Panel type | P-OLED |
| Processor frequency (GHz) | 2.2 |
| OSIS device | Yes |
| Built-in speakers | Yes |
| Disk size (GB) | 1000 |
| Thunderbolt 4 (number) | 2 |
| AI support | Yes |
| Copilot+ PC | Yes |
| SSD technology | Yes |
| TDP (W) | 17 |
| Aspect ratio | 8 : 9 |
| Memory frequency (MHz) | 8533 |
| Viewing angles (H/V (°)) | 170/170 |
| Built-in speakers – type | Stereo |
| Bottom docking connector | No |
| Touchpad | Yes |
| TPM platform | Yes |
| Max processor frequency (GHz) | 4.8 |
| NPU performance (TOPs) | 47 |
| Graphics card type | Integrated |
| Rear webcam | No |
| Keyboard backlight | Yes |
| Trackpoint | No |
| Display surface | Shiny |
| AI equipment | Copilot key |
| Set of memories | 2× 16GB |
| Keyboard | Yes |
| Built-in microphone - type | Stereo |
| Front webcam | Yes |
| Display frequency (Hz) | 120 |
| RAM type | DDR5 |
| Brightness (cd/m2) | 400 |
| Integrated tuner | No |
| Chipset | Intel SoC |
| Security lock slot | No |
| NPU | Intel® AI Boost |




