HP 32GB DDR4-3200 DIMM
313,98 €
Description
HP 32GB DDR4 3200 MT/s
Memory module for computers with a capacity of 32 GB . It achieves a data transfer rate of 3200 MT/s .
BASIC SPECIFICATIONS
Capacity: 32GB
Memory set: 1x 32 GB
Type: DDR4
Data transfer: 3200 MT/s
Latency: CL19
Voltage: 1.2V
Compatibility:
HP 290 G3 SFF (123Q3EA, 23H24EA, 123Q8EA, 123R0EA)
HP 290 G4 (123P2EA, 123N0EA, 123N9EA, 123N7EA, 123P1EA, 23H25EA, 123N1EA)
HP 295 G6 (294U1EA, 294R0EA, 294Q9EA, 294R7EA, 294Y0EA, 294Y1EA)
HP EliteDesk 705 G5 SFF (8RM32EA, 8RM26EA, 8XA39AW, 8RM31EA, 8XA29AW, 8RM27EA)
HP EliteDesk 800 G5 (7XL04AW, 7XL00AW)
HP EliteDesk 800 G5 SFF (7XL75AW)
HP EliteDesk 800 G6 (1D2T8EA, 1D2X9EA, 1D2T9EA, 1D2Y1EA, 1D2X8EA, 1D2X0EA)
HP EliteDesk 800 G6 SFF (1D2Y4EA, 1D2Y7EA)
HP EliteDesk 805 G6 SFF (273F3EA, 273D7EA, 273D6EA)
HP ProDesk 400 G6 (7EL82EA, 7EL75EA, 7EM15EA, 7EM16EA, 7EL73EA, 7EL66EA, 9UT19EA, 7EL72EA, 9UT21EA)
HP ProDesk 400 G6 SFF (7EL88EA, 9UT25EA, 7EL95EA)
HP ProDesk 400 G7 (11M75EA, 11M76EA, 293T6EA, 293T5EA, 293U9EA, 293T7EA, 293U3EA)
HP ProDesk 400 G7 SFF (11M45EA, 11M51EA)
HP ProDesk 405 G6 SFF (293W0EA, 293W4EA, 293W1EA, 293W8EA, 293V6EA)
HP ProDesk 600 G5 (7AC29EA, 7AC15EA, 7PF41EA, 7RC34AW)
HP ProDesk 600 G5 SFF (7PS46AW, 7AC42EA)
HP ProDesk 600 G6 (1D2Z6EA, 272X2EA, 1D2Z3EA, 1D2Z2EA)
HP ProDesk 600 G6 SFF (122A3EA, 1D2P7EA, 1D2Y8EA)
HP Z1 G6 (12M31EA, 12M30EA, 12M28EA, 259L8EA)
HP Z1 G8 Tower (2N2F5EA, 2N2F7EA, 2N2F6EA, 2N2F4EA)
Additional information
| Brand | HP |
|---|---|
| Model | 32GB |
| Color | Green – black |
| Warranty period for registration number (months) | 12 |
| Manufacturer | HP |
| Warranty length (months) | 24 |
| Processed | Approved |
| Dimensions | 133.3 x 30.7 x 3.1mm |
| RAM capacity (GB) | 32 |
| Memory frequency (MHz) | 3200 |
| Set of memories | 1× 32GB |
| RAM type | DDR4 |
| Backlight color | Without backlight |
| Data transfer (MT/s) | 3200 |
| XMP memory type | No |
| Memory cooler | No |
| ECC memory | No |
| Memory Latency – CL | 19 |





