HP 32GB DDR4-2666 DIMM ECC
533,63 €
Description
HP 32GB DDR4 2666 MT/s ECC
Memory module for computers with a size of 32 GB . It achieves a data transfer rate of 2666 MT/s .
BASIC SPECIFICATIONS
Capacity: 32GB
Memory set: 1× 32 GB
Type: DDR4
Data transfer: 2666 MT/s
Latency: CL19
Voltage: 1.2V
Compatibility:
HP Z4 G4 (2WU65EA, 2WU66EA, 2WU67EA, 2WU75EA, 3MB66EA, 2WU64EA)
HP Z6 G4 (2WU46EA)
HP Z8 G4 (2WU77EA, 2WU49EA)
Additional information
| Brand | HP |
|---|---|
| Model | 32GB |
| Color | Green |
| Warranty period for registration number (months) | 12 |
| Manufacturer | HP |
| Warranty length (months) | 24 |
| Processed | Approved |
| Dimensions | 133.3 x 31.2 x 1.4mm |
| RAM capacity (GB) | 32 |
| Memory frequency (MHz) | 2666 |
| Set of memories | 1× 32GB |
| RAM type | DDR4 |
| Backlight color | Without backlight |
| Data transfer (MT/s) | 2666 |
| XMP memory type | No |
| Memory cooler | No |
| ECC memory | Yes |
| Memory Latency – CL | 19 |





