HAL3000 MČR Finale Pro / AMD Ryzen 5 7600/ 32GB DDR5/ RTX 5050/ 1TB PCIe SSD/ WiFi/ W11
1 154,95 €
Description
AMD Ryzen 5 7600 processor
Graphics MSI GeForce RTX 5050 8G VENTUS 2X OC
RAM Kingston Fury Beast Black EXPO 32 GB (2× 16 GB) DDR5 6000 MT/s
Kingston NV3 1TB SSD
Windows 11 Home Plus
ASRock A620AM Pro RS WiFi Motherboard
Endorfy Fera 5 ARGB CPU cooler
Endorfy Ventum 200 ARGB case
MSI MAG A550BNL power supply
For HAL3000 computers, the HAL3000 CAREFREE SERVICE service is provided, which not only provides you with a three-year warranty, but also guarantees fast and convenient service in case of any problems. All you need to do is call the infoline, report the problem, and everything else, including removal, repairs usually within 10 days, and return shipping, will be provided by the HAL3000 service team.




Additional information
| Brand | HAL3000 |
|---|---|
| Model | HAL3000 |
| Color | Black |
| Format | M.2 |
| Warranty period for registration number (months) | 36 |
| Manufacturer | HAL3000 |
| Warranty length (months) | 36 |
| Processed | Approved |
| Wi-Fi | Yes |
| RJ-45 (number) | 1 |
| Dimensions | 440 × 373 × 216mm |
| Memory card reader | No |
| Dropshipment - Alza | Yes |
| HIND | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Smart card reader | No |
| Interface | PCIe 4.0 NVMe (Gen4) |
| USB Type C (number) | 1 |
| Built-in microphone | No |
| Max. power source (W) | 550 |
| Operating system | Yes |
| Number of processor cores | 6 |
| Processor | AMD |
| Analog audio input/output (number) | 4 |
| Bluetooth specifications | 5.2 |
| RAM capacity (GB) | 32 |
| Wi-Fi, specifications | 802.11a/b/g/n/ac/ax/axe |
| Installed operating system | Windows 11 Home |
| Processor model | 7600 |
| Processor type | AMD Ryzen™ 5 |
| Graphics chip | NVIDIA GeForce RTX 5050 |
| Processor frequency (GHz) | 3.8 |
| Headphone output (number) | 1 |
| HDMI (number) | 1 |
| Built-in speakers | No |
| Disk size (GB) | 1000 |
| AI support | Yes |
| Copilot+ PC | No |
| SSD technology | Yes |
| TDP (W) | 65 |
| Memory frequency (MHz) | 6000 |
| Max processor frequency (GHz) | 5.1 |
| Graphics card type | Dedicated |
| AI equipment | AI-enabled GPU |
| Set of memories | 2× 16GB |
| RAM type | DDR5 |
| Integrated tuner | No |
| Chipset | AMD A620A |
| Security lock slot | No |
| Number of memory slots | 4 |
| Number of free memory slots | 2 |
| VESA mount | No |
| DisplayPort (number) | 3 |
| LAN, specifications | 2.5 Gbps |
| PC case design | Middle tower |
| Graphics memory size (GB) | 8 |
| Graphics memory type | GDDR7 |
| PCI Express X16 (number) | 1 |
| Processor socket | AM5 |
| PCI Express X4 (number) | 1 |
| Processor cooler | Endorphs Fera 5 ARGB |
| Graphics card | NVIDIA |
| USB 3.0 rear (number) | 3 |
| Suitable for virtual reality (VR Ready) | Yes |
| USB 3.0 front (number) | 2 |
| USB 2.0 rear (number) | 4 |
| Formát - Systémový disk | M.2 |





