4
DELL PowerEdge R7725/16×2.5″+8xNVMe/2x Epyc 9175F/256GB/2x480GB SSD+2x960GB NVMe/2xH965i/nVidia L40S 48GB/iDR.Ent/3Y PS
93 386,23 €
Description
Additional information
| Brand | DELL |
|---|---|
| Model | DELL |
| Material | Metal, plastic |
| Color | Black – silver |
| Warranty period for registration number (months) | 36 |
| Manufacturer | DELL |
| Warranty length (months) | 36 |
| Processed | Approved |
| Wi-Fi | No |
| RJ-45 (number) | 4 |
| Weight (kg) | 28.74 |
| Dimensions | 802.4 x 482 x 86.8mm |
| Memory card reader | No |
| Project price | Yes |
| Dropshipment - Alza | Yes |
| HIND | Yes |
| Bluetooth | No |
| USB Type C (number) | 1 |
| Max. power source (W) | 3200 |
| HDD capacity (GB) | 480 |
| Operating system | No |
| Number of processor cores | 16 |
| RAM capacity (GB) | 256 |
| Installed operating system | Without operating system |
| Processor model | 9175F |
| Processor type | AMD EPYC |
| Graphics chip | NVIDIA L40S |
| Processor frequency (GHz) | 4.2 |
| VGA (number) | 1 |
| SSD technology | Yes |
| TDP (W) | 320 |
| Memory frequency (MHz) | 6400 |
| Max processor frequency (GHz) | 5.0 |
| Graphics card type | Dedicated |
| Set of memories | 8× 32GB |
| RAM type | DDR5 |
| Chipset | AMD SoC |
| Security lock slot | No |
| Number of memory slots | 24 |
| Number of free memory slots | 16 |
| LAN, specifications | 10 Gbps |
| PC case design | 19" rack |
| Graphics memory size (GB) | 48 |
| Graphics memory type | GDDR6 |
| PCI Express X16 (number) | 8 |
| Processor socket | SP5 |
| Serial port (number) | 1 |
| HDD format | 2.5" |
| Number of disc slots | 24 |
| USB 2.0 front (number) | 1 |
| USB 3.1 rear (number) | 2 |
| Number of processor sockets | 2 |
| HDD II capacity (GB) | 480 |
| Capacity of installed disks (GB) | 2880 |
| Rack format | 2U |
| Number of processors | 2 |
| HDD III capacity (GB) | 960 |
| HDD IV. capacity (GB) | 960 |





