SKU: NV-PCs,LaptopsAndTablets-Monitors-OfficeDAHUA-32-LED-LM32-P3-24200 Categories: , , Tags: , ,
Description
Dahua LM32-P301A
LED monitor with a diagonal of 31.5″ offering QHD resolution of 2560 × 1440 pixels with an aspect ratio of 16:9. It has a contrast ratio of 1200:1 , brightness of 350 cd/ m2 , response time of 4 ms and refresh rate of 75 Hz . It also has viewing angles of 178° horizontally and vertically . The monitor is also suitable for wall installation thanks to the VESA standard 75 × 75 mm . There is also a universal USB-C port, which, in addition to high-speed video and data transfer, allows powering connected devices up to 65 W. The height-adjustable stand and Pivot function are also pleasing.
An HDMI cable is included in the package.
BASIC SPECIFICATIONS
Panel type: IPS
Diagonal: 31.5″
Aspect ratio: 16:9
Resolution: 2560 × 1440 px
Contrast ratio: 1200:1
Response time: 4ms
Interface: 1× HDMI, 1× DisplayPort, 1× USB-C (supports power delivery up to 65 W), 1× audio output
Color: black
Additional information
Brand
DAHUA
Model
DAHUA
Screen size
32 inch
Resolution
2560×1440
Execution
Freestanding
Color
Black
Warranty period for registration number (months)
Manufacturer
DAHUA Consumer
Warranty length (months)
36
Processed
Approved
Weight (kg)
7.7
Dimensions
718.59 x 422.07 x 45.1mm