AROZZI NOVA gaming monitor 27″ 27T2K180 Purple/ LED/ 2560×1440/ 180Hz/ IPS/ 1000:1/ 1ms/ 2xHDMI/ 2xDP/ purple
Description
Arozzi Nova 27T2K180 monitor – for gamers who are serious about gaming
Title
- List
Title
The Arozzi Nova 27T2K180 monitor also features a fast 180Hz refresh rate for a perfectly smooth image without stuttering or lag. Smooth motion is an advantage in any head-to-head battle, whether you’re playing competitive shooters and other FPS titles, outrunning your opponent, or stringing together one punch after another.
- List
The Arozzi Nova 27T2K180 simply keeps up with your every thought.
Additional information
| Brand | AROZZI |
|---|---|
| Model | AROZZI |
| Screen size | 27 inch |
| Resolution | 2560×1440 |
| Color | Purple |
| Warranty period for registration number (months) | 36 |
| Manufacturer | AROZZI |
| Warranty length (months) | 36 |
| Processed | Approved |
| Weight (kg) | 3.6 |
| Dimensions | 614 × 460 × 200mm |